Oslava 11. světového dne Downova syndromu (21.3.2016)

Pobočný spolek SPMP ČR
Sekce Downův syndrom
Se sídlem v Jablonci nad Nisou
(IČO 413 26 938)

připravuje k oslavě 11. světového dne Downova syndromu (21.3.2016) další ročník „Myšlenkového mostu“ na podporu Světového dne DS. Podstatou je oslovit co nejširší společenství v ČR k zamyšlení nad přijetím odlišnosti na příkladu osob s chromozomální odchylkou Downův syndrom. Sekce DS připravuje osvětové působení již od 1. ročníku Světovéh dne Downova syndromu v r. 2006 a následně každým rokem (www. downuv-syndrom.cz)
Zapojední do myšlenkového mostu je jednoduché – dne 21.3. si vzpomenete, co jste s lidmi s Downovým syndromem osobně zažili, co jste o nich četli, viděli v divadle, kině nebo televizi. Nebo přečtěte jejich dopis, pohlednici, vzkaz. Darujte kousek svého volného času k oslavě Světového dne.
Rodiny, školky, odborníci i laici svědčí o tom, že děti i dospělí s Downovým syndromem nás uči bezpodmínečné lásce, větší trpělivosti a toleranci. Každodenní kontakt s nimi probouzí kreativní myšlení v podporujících osobách. Mnozí z nás tuto kreativitu zužitkovali jako přínos společnosti – v projektech na začlenění osob s Downovým syndromem do kumunity. Lidé s Downovým syndromem potřebují získat příležitost a mít na výběr.
Člověk s Downovým syndromem potřebuje podporu komunity nejen jako dítě a mladý dospělý, ale výraznou podporu komunity očekává i při předčasném stárnutí a stáří. Tyto záměry jsou trvalou vizí naší dobrovolné práce.
Napište nám prosím, jak jste „stáli na mostě“.

Členové výboru pobočného spolku
Jana Balatková (inclusion-jablonec@seznam.cz)
Miroslava Kálalová (737 35 76 61)
Ladislav Vedral