Pobočný spolek vyhlašuje 11. ročník „Myšlenkového mostu“ na podporu Světového dne Downova syndromu

21. 3. 2020

Prostorové ztvárnění nového loga pro „Myšlenkový most“ bude pro inspiraci veřejnosti vystaveno ve vitríně Nemocnice Jablonec nad Nisou – po celý měsíc březen.

Nové logo vytvořil student SUPŠ v Jablonci nad Nisou (Viktor Sukúp) a symbolizuje začlenění jedince s chromozomem navíc do komunity. Tím plní cíl Světového dne Downova syndromu. Tradiční projekt „Myšlenkový most“ byl původně vytvořen pro Liberecký kraj, kde je náš pobočný spolek (vyhlašovatel projektu) jedinou speicalizovanou občanskou iniciativou. Myšlenka k zahájení projektu vznikla v Jablonci nad Nisou.

Na „mostě“ stojí každý, kdo v ten den jakýmkoliv pozitivním způsobem učiní připomínku k lidem s Downovým sydnromem – koupí si obraz, přečte povídku nebo básničku, podívá se na film, vzpomene si na setkání – s autory nebo osobami s chromozomem navíc.

Řadu let v rámci projektu JABLONEC NAD NISOU jsem konali osvětové pořady pro veřejnost a školy právě v den 21. 3. a řadu let reportáž o nich odvysílala regionální telelvize. Později se již stalo samozřejmostí, že nám instituce i jednotlivci v březnové datum psali „Stojíme s Vámi na mostě“. Pomyslný most vytvořily oblouky našich myšlenek.

Myšlenkový most je každoročně 21. 3. na podporu SVĚTOVÉHO DNE DOWNOVA SYNDROMU.